وبلاگ گروهی مهارت های فروش دانشجویان انجمن مدیریت

بوی اسکناس تا نخورده ی لای کتاب

امروز صبح وقتی داشتم میرفتم اداره ُ خبری رو از رادیوی ماشین شیندم که واسم جالب بود . هر چند شنیدن این قبیل اخبار از شرکت ها و کمپانی های طراز اول علی رغم بکر بودنشان ُ خیلی دور از ذهن نیست ولی فکرم رو مشغول کرد و از اختلافاتی که در بازار کشور ما با کشورهای صنعتی و پیشرفته وجود داره ُ افسوس خوردم . هر همه قبول داریم که ما باید این کاستی ها رو بسازیم حالا خبر چی بود که این همه پر حرفی کردم .  

اخیرا مدیر شرکت مایکروسافت طرح ساخت عطری رو داده که بوی اسکناس نو می ده . میگن اون با پخش رایحه این عطر می خواد حس مثبتی رو در کارمندهاش بوجود بیاره که ماحصل اون بازدهی بیشتر ُ و در نهایت رسیدن به محصولات و خدمات بهینه و به قولی همون سود بیشتره . اما اون چه که این خبر رو واسه من جالب کرد اقدام بیل گیتس نیست چون اون اگه از این کارها نمی کرد باید تعجب می کردیم.  

به تازگی شاهد یک نوع مهارت مدیریتی از سوی مدیران جدید شرکت ها و کارخانجات در کشورمان هستیم که بیل باید بیاد و یاد بگیره چطور مدیریت منابع کنه !!! 

مدیران مالی و روسای شرکت ها با تهدید پرسنل به اینکه با شما تمدید قرارداد نمیشه . حقوق و دستمزدتون پایین میاد و از این قبیل مهارتهای قهری خاص ص ص ص نیروهای انسانی رو وادار می کنن که کیفیت کارشون را بالا ببرن و در نهایت خدمات بهینه و به قولی همون سود بیشتر.(البته مطمئن باشید که استرس و نمی دونم از با کلاس بازی هایی مثل عدم امنیت شغلی و و غیره هم هیچ اثری دیده نشده چون اگه کسی بخواد به این حواشی بره نیروی کار جایگزین عندالمطالبه موجود است) به هر حال ..... 

راستی یادمان باشد اگر خاطرمان تنها شد طلب عشق زهر بی سر و پایی نکنیم...